Bërryl fije femre PB

Bërryl fije femre PB

Përshkrim i shkurtër:

Tuba Amico PB Karakteristikat 1, Performanca kimike e tubave është e qëndrueshme, rezistenca ndaj korrozionit, kompenson pamjaftueshmërinë e tubave metalikë në këtë aspekt. 2, Lehtë për t'u përkulur ose shkrirja e nxehtë të jetë një formë më e fortë, dhe ka aftësi të mirë kompresimi të lidhet me gypa, jo të lehtë për të dalë. 3, kurseni investimin - investimi fillestar është i madh, por kosto e ulët operative, kapitali i investimit mund të rikuperohet në një afat të shkurtër. . 4, Tubi nëntokësor i shkëmbimit të nxehtësisë përdorni tub polietileni me densitet të lartë. Jeta e shërbimit për 50 ju ...


 • MOQ: 5000m / copë
 • Porti i Dorëzimit: Ningbo ose Shanghai
 • Kushtet e pagesës: TT ose LC
 • standard: EN15876
 • markë: Amico ose OEM
 • Lëndë e parë: BASELL
 • Ngjyrë: Fildishtë, Gri, si kërkesë
 • Detaje të produkteve

  Etiketat e produkteve

  Tiparet e tubave Amico PB

  1,  Performanca kimike e tubave është e qëndrueshme, rezistenca ndaj korrozionit, kompenson pamjaftueshmërinë e tubave metalikë në këtë aspekt.

  2,  Lehtë për t'u përkulur ose shkrirja e nxehtë të jetë një formë më e fortë, dhe ka aftësi të mirë kompresimi të lidhet me gypa, jo të lehtë për të dalë.

  3, kurseni investime - investimi fillestar është i madh, por kosto e ulët operative, kapitali i investimit mund të rikuperohet në një afat të shkurtër. .

  4,  Tubi nëntokësor i shkëmbimit të nxehtësisë përdorni tub polietileni me densitet të lartë. Jeta e shërbimit për 50 vjet.

  5,  Mbrojtja e mjedisit dhe kursimi i energjisë: përdorimi i energjisë elektrike, asnjë proces i djegies, sa i përket mjedisit përreth, shkarkim i njomë; Nuk duhet të përdorni kulla ftohëse, të mos keni varje nga jashtë, mos e shkarkoni nxehtësinë në mjedisin rrethues,

  Asnjë efekt përçueshmëri termik, pa zhurmë; Mos nxirrni ujërat nëntokësore, pa shkatërruar burimet e ujërave nëntokësorë; Operimi kushton vetëm 40 ~ 60% për ajrin e kondicionuar tradicional.

  Përparësitë:

  1.  Kostot e ulëta të energjisë dhe ndikimi në mjedis - një sistem gjeotermik përdor 25-50% më pak energji elektrike sesa sistemet konvencionale të ngrohjes së ajrit ose ftohjes. Kjo do të thotë më pak energji e nevojshme nga djegia e karburanteve fosile që janë të dëmshme për mjedisin.

  2. Ujë i nxehtë falas ose i lirë - ndryshe nga çdo sistem tjetër i ngrohjes dhe ftohjes, një pompë gjeotermale e nxehtësisë mund të sigurojë ujë të nxehtë falas duke përdorur një pajisje të quajtur "desuperheater".

  3.  Komoditeti gjatë gjithë vitit - mban një nivel të barabartë të temperaturës dhe lagështisë në të gjithë shtëpinë tuaj me shumë pak zhurmë.

  4.  Fleksibiliteti i projektimit - sistemet gjeotermale të pompës së nxehtësisë lejojnë fleksibilitet të dizajnit dhe mund të instalohen si në situata të reja ashtu edhe në ato të afërsisë.

  5.  Estetika e përmirësuar - sistemet gjeotermale janë të lehta për tu fshehur, nuk kërkojnë kulla ftohëse, eleminojnë pajisjet konvencionale të çatisë, më pak potencial për rrjedhje dhe mirëmbajtje të vazhdueshme, garanci më të mira të çatisë, duke lejuar arkitektët dhe pronarët e ndërtesave të planifikojnë për dizajne arkitektonike më të këndshme dhe linjat e çatisë.

  6.  Mirëmbajtja e ulët - pasi që pjesa e punës e sistemit - tubacionet - është nëntokësore ose nën ujë, kërkohet pak mirëmbajtje.

  7. Ngrohja dhe Ftohja e Zonës - zona të ndryshme të ndërtesës mund të nxehen ose ftohen në temperatura të ndryshme njëkohësisht, d.m.th. nxehtësia nga dhomat e kompjuterave mund të zhvendoset në muret rrethuese për ngrohjen e dimrit në ndërtesat tregtare.

  8.  Qëndrueshmëri - me pothuajse asnjë pjesë lëvizëse, dhe pjesë që strehohen brenda një ndërtese, një sistem ngrohje gjeotermale është i qëndrueshëm dhe shumë i besueshëm. Tubacionet tona kanë një jetëgjatësi deri në 50 vjet ose më shumë.

   

  Detaje të shpejta

  Vendi i origjinës:

  Ningbo, Kinë

  Emri i markës:

  Amico ose OEM

  materiali:

  PB, polibutileni

  Specifikim:

  dn16 ~ DN50

  Length:

  Si kërkesë e klientit

  Trashësia:

  1.9mm 4.6mm ~

  standard:

  EN15876

  presioni:

  12.5 Bar, 16Bar, 20Bar

  Shembull falas

  Dispozicion

  Shkalla e punës:

  -20 ℃ ~ 110 ℃

  Trashësia nominale e murit:

  S5, S4, S3.2

  Ngjyrë:

  fildish

  Lëndë e parë:

  BASELL

  Jeta e punës:

  Jeta minimale 50 vjeç në kushte normale

  Pb-pajisje

  FAQ

  P: Cila është lënda e parë?

  Një: 100% lëndë e parë e pastër dhe e re nga Basell, pa riciklimin

  P: Cila është MOQ juaj?

  A: Varet nga madhësia e ndryshme. Ju lutemi kontrolloni me shitjet.

  Pyetje: Cila është aftësia e prodhimit? Apo koha e dorëzimit?

  A: Normalisht 15 ditë për një enë 40HQ

  P: Cili është porti i rregullt i transportit?

  Një: Ningbo ose Shanghai

  P: Cila është pagesa juaj?

  Përgjigje: 30% pagese, bilanc ndaj Kopjimit BL ose L / C i pakthyeshëm

  P A mund të prodhoni sipas mostrave?

  A: Po, ne mund të prodhojmë me mostrat ose vizatimet teknike.

  Pyetje: A i provoni të gjitha mallrat tuaja para dorëzimit?

  Përgjigje: Po, ne kemi 100% provë përpara lindjes

  Pyetje: Cila është politika juaj e mostrës?

  Një: Një mostër falas në dispozicion

  P: Pse na zgjidhni?

  A

  (1) Prodhon origjinale me cilësi të shkëlqyeshme dhe çmim konkurrues.

  (2) Bashkëpunim me klientët në të gjithë botën dhe njohja shumë mirë e tregjeve.

  (3) Shërbimet e mëvonshme do të jenë mjaft të kënaqura. Anydo problem dhe reagim do të përgjigjet brenda një kohe të shkurtër.

 • Paraprakisht:
 • Tjetra:
 • Merrni çmime të hollësishme

  Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

  Merrni çmime të hollësishme

  Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni
  WhatsApp Chat Online!