ФБ Femaleенски лак за нишки

ФБ Femaleенски лак за нишки

Краток опис:

Амико ФП цевки Карактеристики 1, хемиските перформанси на цевки се стабилни, отпорност на корозија, ја компензираат недоволната метална цевка во овој аспект. 2, лесно се наведнува или топло се топи за да биде поцврста форма и има добра способност за компресија се поврзе со цевки, не е лесен за истекување. 3, заштеди инвестиција - почетната инвестиција е голема, но ниска оперативна цена, инвестицискиот капитал може да се врати на краток рок. . 4, Подземната цевка за размена на топлина користи полиетиленска цевка со висока густина. Сервисен век на траење од 50 години ...


 • MOQ: 5000м / парчиња
 • Порта за испорака: Нингбо или Шангај
 • Рок на плаќање: TT или LC
 • Стандард: EN15876
 • Марка: Амико или ОЕМ
 • Необработен матерјал: Базел
 • Боја: Брегот на Слоновата Коска, како барање
 • Дета Product за производот

  Ознаки на производи

  Карактеристики на цевки од Амико ФБ

  1,  хемиските перформанси на цевки се стабилни, отпорност на корозија, ја компензираат инсуфициенцијата на метални цевки во овој аспект.

  2,  лесно се наведнува или топло се топи за да биде поцврста форма и има добра способност за компресија се поврзе со цевки, не е лесен за истекување.

  3, заштеди инвестиција - почетната инвестиција е голема, но ниска оперативна цена, инвестицискиот капитал може да се врати на краток рок. .

  4,  Подземната цевка за размена на топлина користи полиетиленска цевка со висока густина. Сервисен век на траење од 50 години.

  5,  Заштита на животната средина и заштеда на енергија: употреба на електрична енергија, без процес на согорување, што се однесува до околното опкружување, безбојно празнење; Не треба да користите кули за ладење, да немате надворешни висини, не испуштајте топлина во околината,

  Нема ефект на топлинска спроводливост, без бучава; Не вадете подземни води, без да ги уништувате ресурсите на подземните води; Работењето чинеше само 40 ~ 60% за традиционалното централно климатизација.

  Предности:

  1.  Пониски трошоци за енергија и влијание врз животната средина - геотермалниот систем користи 25-50% помалку електрична енергија од конвенционалните системи за присилно греење на воздухот или ладење. Ова значи помалку енергија потребна од согорување на фосилни горива кои се штетни за животната средина.

  2. Бесплатна или ефтина топла вода - за разлика од кој било друг систем за греење и ладење, геотермална топлинска пумпа може да обезбеди бесплатна топла вода со помош на уред наречен „десупержелер“.

  3.  Удобност во текот на годината - одржува рамномерно ниво на температура и влажност во целиот дом со многу малку бучава.

  4.  Флексибилност во дизајнот - системите за геотермална топлинска пумпа овозможуваат флексибилност во дизајнот и може да се инсталираат и во нови и во порозни ситуации

  5.  Подобрена естетика - геотермалните системи се лесни за прикривање, не бараат кули за ладење, елиминирање на конвенционална опрема на покривот, помалку потенцијал за протекување и тековно одржување, подобри гаранции за покривот, дозволувајќи им на архитектите и сопствениците на зградите да планираат повеќе естетски пријатни архитектонски дизајни и линии на покривот.

  6.  Ниско одржување - бидејќи работниот дел од системот - цевководот - е под земја или под вода, потребно е малку одржување.

  7. Греење и ладење на зоната - различни области на зградата можат истовремено да се загреваат или ладат на различни температури, т.е. топлината од просториите за компјутер може да се премести во периметарските wallsидови за зимско греење во деловни згради.

  8.  Издржливост - без никакви подвижни делови и делови што се заштитени во зграда, геотермалниот систем за греење е издржлив и многу сигурен. Нашите цевки имаат животен век и до 50 години или повеќе.

   

  Брзи детали

  Место на потекло:

  Нингбо, Кина

  Име на марка:

  Амико или ОЕМ

  Материјал:

  ФБ, полибутилен

  Спецификација:

  dn16 ~ dn50

  Должина:

  Како барање на клиентот

  Дебелина:

  1,9мм ~ 4,6мм

  Стандард:

  EN15876

  Притисок:

  12.5 Бар, 16Бар, 20Бар

  Бесплатен примерок

  Достапно

  Работен степен:

  -20 ~ 110

  Номинална дебелина на wallидот:

  S5, S4, S3.2

  Боја:

  Слонова коска

  Необработен матерјал:

  Базел

  Работен век:

  Минимален 50 години живот во нормални услови

  пб-фитинзи

  Најчесто поставувани прашања

  П: Што е суровината?

  О: 100% чиста и нова суровина од Базел, без рецикли

  П: Која е вашата MOQ?

  О: Зависи од различна големина. Ве молиме проверете со продажбата.

  П: Која е производната способност? Или времето за испорака?

  О: Нормално 15 дена за еден контејнер со 40HQ

  П: Кое е редовното пристаниште за испорака?

  О: Нингбо или Шангај

  П: Која е вашата исплата?

  О: 30% авансно плаќање, биланс наспроти BL Копирање или Неотповиклив L / C

  П - Дали можете да произведувате според примероците?

  О: Да, можеме да произведеме по ваши примероци или технички цртежи.

  П: Дали ги тестирате сите ваши производи пред испорака?

  О: Да, имаме 100% тест пред породувањето

  П: Која е вашата политика за примероци?

  О: Достапен бесплатен примерок

  П: Зошто да не изберете?

  А

  (1) Оригинални производи произведуваат со одличен квалитет и конкурентна цена.

  (2) Соработка со клиентите ширум светот и многу добро познавање на пазарите.

  (3) Последователните услуги ќе бидат многу задоволни. За сите проблеми и повратни информации, ќе бидат одговорени за кратко време.

 • Претходно:
 • Следно:
 • Добијте детални цени

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Добијте детални цени

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
  WhatsApp Интернет разговор!